PlayStation Remix geliyor


82

gaikai

PlayStation 4’te ve Xbox One’da eski nesil oyunların çalışmayacak olması oyuncuları bir hayli sinirlendirmişti. Bu konu hakkında Microsoft’tan henüz hiçbir olumlu adım gelmezken Sony yine oyuncularını sevindirmeye çalışıyor. Gaikai ile yürütülen gizli çalışmalar sonunda yavaş yavaş ortaya dökülmeye başladı. Gelen bilgilere göre PlayStation Remix adında bir sistem geliştiriliyor. Bu sistemle birlikte oyun geliştiricileri eski oyunlarını PS4 üzerinde çalıştırabilip oyuna yeni mini eklentiler ekleyebilecekler.

Sony ile Gaikai’ın gizemli ortaklığı en sonunda meyvesini vermek üzere gibi gözüküyor. Sony’nin yakın zamanda aldığı “PlayStation Remix” patentinin açıklamasına bakılırsa, Sony ve Gaikai, hem eski oyunları PS4’te çalıştıracak, hem de bu eski oyunlara yeniden hayat üfleyecek. Nasıl mı? PlayStation Remix patenti, bulut teknolojisinin yardımıyla yapımcıların efor sarfetmeden eski oyunlara yeni “mini oyunlar” ekleyebilmesine olanak tanıyor.

Peki nedir bu mini oyunlar? Patent başvurusunda resmi olarak şöyle bir örnek verilmiş: “Örneğin, mini-oyun bölümün sonuna doğru başlayabilir, boss ile karşılaşmadan hemen önce. Mini oyunu orijinal sürümden daha zorlayıcı yapmak için tasarımcılar oyuncuların en fazla kaç defa öleceklerini sınırlayabilir ya da ana karakterin ne kadar canı kaldığı gibi oyun parametrelerini değiştirebilir”. Yani daha gerçekçi bir örnek vermek zorunda olursak, bu sistemle hem God of War rahatça PS4’e taşınıp emüle edilecek, hem de Ares dövüşünde yapımcılar değişiklikler yapabilecekler. Kulağa gayet hoş geliyor.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir