Sony umutlarını PS4’e bağlamış durumda


100

sony

Dünyanın en büyük oyun konsolu geliştiricisi olduğunu hiçbir zaman inkar edemeyecek olduğumuz Sony’den kötü haberler gelmeye devam ediyor. Son birkaç senedir durmadan zarar eden ancak tanıttığı PS4 ile dikkatleri tekrar üzerine çekmeyi rahat başaran Sony eğer PS4 satışlarında istediği değerleri yakalayamazsa batmanın eşiğine gelebilir; ya da yönetim kurulunda köklü bir değişiklik yapılabilir. Ancak PS4’ün Xbox One’ı daha çıkmadan sıfırladığını, Sony’nin hedeflere her türlü ulaşacğaını düşünüyoruz.

Bildiğiniz gibi Sony son yıllarda zor zamanlar geçiriyor. Zarar üstüne zarar açıklayan firma, öyle gözüküyor ki umutlarını PS4’e bağlamış. Analist Damian Thong’un fikrine göre PS4 eğer Mart 2014’e kadar 5 milyon satış hedefine ulaşmazsa Sony’nin “restorasyon” dönemi zora girecek. Daha da önemlisi
Sony’nin başkanı Kaz Hirai bu durumdan bizzat etkilenecek. Thong’un deyimine göre “Kaz Hira’nin başkanlık yeteneklerini” sorgulatabilecek denli büyük bir olay hâline gelebilir PS4’ün hedef dışında kalması. Yani anlayacağınız, PS4 Sony’yi batırabilir de, çıkarabilir de.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir