Killzone: Shadow Fall, Sony’yi davalık yaptı


103

killzone_shadowfall

Bundan birkaç sene önceye gitsek Sony’nin şu anda çıkardığı oyunlar kadar kaliteli oyunlar çıkaracağını söyleyemezdik. Ancak bu aralar bizlere çok güzel oyunlar sunan Sony acaba bizleri tüm oyunlarda kandırdı mı? Edelson PC adında bir firma Sony’ye dava açtı. Davanın nedeni ise Sony’nin trailer ve bilgilendirmelerde yanlış sunum yaptığı ve bunun kasti bir yapım olması. Hatalı bilgi verilen oyun ise Killzone: Shadow Fall. Söz konusu kandırma olayı ise grafik kalitesinin altında yatıyor.

Davacı taraf, Sony’yi “tüketiciyi kandırmak ve yanlış reklamcılık” suçlarından ötürü dava etti. Belirtilenlere göre Killzone: Shdow Fall’un reklamları, oyunu doğal 1080p çözünürlükte oynanırken ve 1080p çözünürlüğü destekler bir biçimde tanıtırken, piyasaya çıkan Killzone Shadow Fall ise “zamansal yeniden yansıtma” isimli bir teknoloji kullanarak, çözünürlüğünü 1080p’ye yükseltiyordu.

Bu durumun tüketicileri kandırmak olduğunu dile getiren Edelson PC, tüketicilerin haklarını aramak adına Sony’ye, 5 milyon dolar’lık bir dava açtı.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir