Watch Dogs için yine klasik bir yorum…


98

watch_dogs

Bu vakte kadar oyunlar hakkında yaptığı komik yorumlarla isminden fazlasıyla söz ettiren ESRB’den şimdi de Watch Dogs için açıklamalar geldi. Adamlar tabi ki işin geyiğindeler, ancak okumak bile insanı fazlasıyla tatmin ediyor. Oyunun fazla cinsel içeriğe ve 18+ içeriğe sahip olduğu belirtilirken bunların tasviri bir hayli komik olmuş cidden.

ESRB yine oyunlarda zaman zaman gördüğümüz “muzır” öğeleri akademik bir dille anlatarak ortaya kasıtsız bir komedi klasiği çıkarmayı başardı. Watch Dogs’u derecelendiren kurum, Ubisoft yapımı oyuna Mature, yani 17+ damgasını basarken, bakın oyunun cinsellik, alkol ve küfür içeren kısımlarını nasıl tanımladı:

“Oyunun gidişatı sırasında dişi karakterler bazen üstsüz gözüküyor. Bir sahne bir kadının, bir oda dolusu erkek alıcıya açık arttırma yoluyla satılışını konu alıyor, bir diğer sahnede ise duvarların arkasından cinsel inlemeler duyulabiliyor. Merkezi karakter bazen alkol içerken tasvir ediliyor, her bardaktan sonra oyunculardan Aiden’ın flulaşmış görüşünü ve dengesini düzeltmeleri isteniyor. Birkaç vakada karakterler “narkotiklere bağımsız, veya “uyuşturucu kaçakçılığından ceza almış” olarak tanımlanıyor. F**k, Sh*t ve a*shole gibi kelimeler diyaloglarda duyulabiliyor”.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir