The Last Of Us Part II


79

Dünya genelinde üretilen en iyi korku ve hayatta kalma temalı oyunlar arasında yer alan The Last of Us Part 2 ile serinin yeni oyununda da baba ve kızın hayatı konu alınıyor. İlk oyunda bilindiği gibi, Joel’in öldüğü mü yoksa ağır yaralı mı kaldığı konusunda net bir sonuca ulaşılamamıştı. Bu durum, serinin ikinci oyununu merakla bekleyen milyonlarca kişinin ortaya çıkmasına yol açtı.

The Last of Us Oyununun Amacı

Oyundaki en önemli amaçların başında, hayatta kalmak geliyor. Hayatta kalabilmek ve olayları kayıt altına alabilmek isteyen baba ve kızın yaşam mücadelesi konu edinilmiş durumdadır. Asker, halk ve yaratıkların birbirinden bir anda kopmasıyla birlikte artık hiç kimsenin güvende olmadığı dünya ortaya çıkıyor.

Ellie isimli kızı bulunan Joel’in kızını korumak ve hayatta tutabilmek için gösterdiği çaba taktire şayandı. Artık serinin ikinci oyununda Joel’in hayatta olup olmadığı dahi söylenmiyor. Playstation oyunları arasında bulunan The Last Of Us Part 2 için özellikle ana karakterin Ellie olacağı belirtiliyordu. Yönetmenin yaptığı açıklamalar, bu oyunda ikisinden birinin mutlaka öleceğinin anlaşılmasına yol açtı.


Editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir