World of Warcraft aylık ücreti artırdı


99

wow

Dünyanın yıllardır en çok oynanan MMO oyunları arasında yer alan World of Warcraft son yıllarda milyonlarca oyun kaybetti. Bunun en büyük nedeni gelişen MMO piyasası olurken MMORTS oyunlar RPG oyunlardan fazlasıyla oyuncu kaptılar. World of Warcraft’ın 12 milyon civarında olan aktif oyuncu sayısı bu aralar 8 milyona kadar düşerken Blizzard da gelirlerin düşmemesi için oyunun aylık ücretinde zamma gittiğini açıkladı.

World of Warcraft forumlarında yapılan duyuruya göre; İngiltere bölgesinde 30 günlük abonelik ücreti 9.99 pound (36 TL), 90 günlük abonelik 28.17 pound (102 TL) ve 180 günlük abonelik ücreti ise 52.14 (189 TL) pound ücretiyle oyunculara sunulacak. Tabii Blizzard, an itibariyle aktif World of Warcraft oyuncularının iki yıl boyunca eski fiyatlarla oynayacaklarını, yeni fiyatların World of Warcraft’ın ek paketi Warlords of Draenor’un çıkışından sonra aktifleşeceklerini dile getirdi.

Not: Yukarıda yazılanlar sadece İngiltere kullanıcıları için geçerlidir. Türkiye kullanıcıları, Battle.net sitesinde avro para birimi üzerinden alış-veriş yapmaktadır.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir