Yeni The Elder Scrolls ne zaman geliyor?


98

Geride bıraktığımız haftalarda internete sızdırılan bilgilerden anlamıştık ki The Elder Scrolls serisinin yeni oyunu için uzunca bir süre bekleyecektik. Bu beklentinin ne kadar devam edeceği hakkında resmi bir bilgi bizim elimize ulaşmamış olsa da oyunun tarihine, oyun geliştiricisinin de tarihine bakarak tutarlı bir tahminde bulunabiliriz. Oyunun online versiyonu ile single versiyonunu geliştirin isimler farklı. Single oyun Bethesda Studios tarafından yapılırken MMO olanı ise Zenimax Game Studios’un ellerinde bulunmakta. Peki yeni The Elder Scrolls ne zaman gelecek?

Pete Hines’ın DualShokers’a yaptığı açıklamaya göre Bethesda ekibi Skyrim piyasaya çıktıktan hemen sonra Fallout 4 üzerinde çalışmaya başlamış. 2013’teyse Skyrim tamamen bırakılmış ve ekibin tamamı Fallout 4’ün yapım sürecine dahil olmuş. Yine Pete Hines’a göre Bethesda Game Studios 4 yıl aralıkla oyun çıkarmaya alışmış bir firma.

Bu noktada hepimizin aklına bir tarih geliyor: 2019! Evet, büyük bir talihsizlik olmazsa TES serisinin yeni oyunu 4 yıl sonra bizlerle olacak.

O zaman aklımızda tek bir soru var: Acaba Tamriel’in hangi bölgesinde geçecek? Thalmor ve elflerin 3. Çağın sonundaki hareketleri ısrarla Summerset Isle’ı işaret ediyor ama bakarız bir sürpriz olur ve Hammerfall veya Black Marsh’a gideriz.

Sizce yeni The Elder Scrolls oyunu nerede geçmeli?


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir