Batman: Arkham Knight Çıkış Tarihi Ertelendi


105

Batman Arkham Knight

Rocksteady Studios tarafından geliştirilmekte olan ve bu senenin en çok beklenen oyunlarından biri olarak gösterilen Batman: Arkham Knight’tan üzücü bir haber var. Artık gelenek mi oldu bilmiyoruz oyunlara çıkış tarihi verdikten sonra tekrar ertelemek ama maalesef Batman: Arkham Knight çıkış tarihi de ertelendi. Kesin bir çıkış tarihi verilmezken oyun büyük ihtimalle 2015’e kadar gecikecek. Ertelemenin bahanesi olarak da oyunculara daha iyi bir deneyim yaşatmak olduğu belirtildi.

Oyunlarını neden ertelediklerine değinen Rocksteady, “Oyunculara, yaşayabilecekleri en iyi deneyimi tattırmak istiyoruz ancak bu durum biraz zaman almakta.” açıklamasını yaptı. Bildiğiniz üzere oyun, eski nesli (PS3, Xbox 360) es geçti ve direk yeni nesil için geliştirilmekte. Bir önceki nesli atlamalarıyla ilgili sorulara firma ” Sadece Batmobile’i bile bir önceki nesilde geliştiremezdik. Olay sadece araba yapmak değil, arabanın sırıtmayacağı bir şehir tasarlamak.” açıklamasını yaptı.

Gotham şehrinin büyüklüğüne de değinen şirket: “Gotham şehri, bir önceki oyunumuz Arkham City’nin haritasına oranla beş kat daha büyük. Böylesi bir şehir yaratmak için çok daha fazla hafızaya ve konsol gücüne ihtiyacımız vardı” açıklamasını yaptı.

Ayrıca oyunda kullanacağımız ve düşmanlar karşısında caydırıcı bir etkiye sahip olacak Batmobile’in, özellikleri hakkında yeni bir video yayımlandı. Herkese, iyi seyirler.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir