Call of Duty: Advanced of Warfare’e yeni ses motoru


108

cod

Çıkarmış olduğu son oyunlarla oyunculardan ağır eleştiriler alsa da multiplayer versiyonuyla halen dünyanın en fazla oyunları arasında yer almayı başaran Call of Duty, bildiğiniz ve daha önce de haberlerini vermiş olduğumuz gibi bu senenin sonuna doğru yeni oyununu bizlere sunacak. Oyunun adı Call of Duty: Advanced of Warfare olarak açıklanırken oyuna özel açıklamalar gelmeye devam ediyor. Gelen yeni bilgilere göre yeni nesil oyunda daha önce hiçbir CoD oyununda kullanılmamış olan yeni bir ses motoru kullanılacak.

Yayımlanan videoda Sledgehammer Games’in ses yönetmeni Don Veca, Call of Duty: Advanced Warfare’da bulunan seslerin, daha önce hiçbir Call of Duty oyununda olmadığı kadar gerçekçi olacağını dile getirdi. Konuyla ilgili Veca, “Oyuncular Advanced Warfare’i oynadıklarında, oyunun seslerinin ne kadar iyi olduğunu görecekler.” açıklamasını yaptı.

Ayrıca oyunun sesleri için yeni bir ses motoru oluşturduklarını belirten Veca, bu sayede oyunda duyduğumuz bir patlamayı, hiçbir zaman ikinci defa duymayacağımızı belirtti. Ayrıca Advanced Warfare’ın 2054 yılında geçtiğini ancak bunun için oyun seslerinin uçuk olmayacağını, ayakları yere basan ve gerçekçi sesler hazırladıklarını açıkladı.

Call of Duty: Advanced Warfare; Xbox 360, PS4, Xbox One, PS3 ve PC platformları için geliştirilmekte. Oyun, 4 Kasım tarihinde piyasaya çıkacak.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir