CoD: Advanced Warfare çoklu oyuncu modu


97

CoD_Advanced Warfare

Gelmiş geçmiş en çok sevilen FPS oyunları arasında yer alan Call of Duty, bildiğimiz gibi önümüzdeki aylarda serinin yeni oyununu bizlere sunacak. Advanced Warfare adlı oyun aslına bakılırsa geride bıraktığımız Nisan ayında çıkışını yapmış olmalıydı, ama tarih ertelenmişti. Şimdi de oyunun çoklu oyuncu moduna dair yeni bilgiler paylaşıldı. Son oyunları senaryo modunda sevilmeyen ama multiplayerda, yani çoklu oyuncu modunda milyonlar tarafından oynanan Call of Duty’nin bu oyunda bu modu daha da güçlendirip renklendirmesi bekleniyor.

Sledgehammer Games’in paylaştığı bilgilere göre, Advanced Warfare ile serinin çoklu oyunculu modları büyük değişimler içermekte. İlk olarak oyuna Suply Reward isimli yeni bir sistem eklediklerini belirten Sledgehammer, bu sistem sayeside haritada bulduğumuz kutulardan seviyemize bakılmaksızın rastgele ödüller çıkacağını belirtti. Ayrıca Advanced Warfare’ın çalıştıkları bir diğer özelliğinin de kişiselleştirme seçenekleri olduğuna vurgu yapan ekip; silahlarımızı, güçlendirmelerimizi ve Exo Suit’te dahil giysilerimizi, istediğimiz gibi özelleştirebileceğimizi dile getirdi. Silahımızın toplamda 10 farklı özelleştirme seçeneğine sahip olacağını dile getiren ve kendimize özel geliştirdiğimiz silahımızı Virtual firing Range isimli bir alanda test edebileceğimizi belirten stüdyo, burada silahımızın her seçeneğini test edebileceğimizi açıkladı.

Advanced Warfare’e özel olan bir diğer içeriğin de Pick 13 olduğunu belirten Sledgehammer, ayarladığımız Scorestreak’ler ile kendi özellliklerimizi seçerek kendimize ait bir sınıf oluşturabileceğimizi açıkladı. Örnek olarak kendi perk sistemimizi oluşturduğumuz için üç kişiyi ard arda öldürdüğümüzde, seçtiğimiz güçlendirmeyi aktifleştirebileceğimizi, Advanced warfare’in bu sayede oldukça özelleştirmeye açık bir oyun olduğuna vurgu yaptılar.

Advanced Warfare’da bulunan gelecek silahlarına ve Exo Suit’e de değinmeyi ihmal etmeyen Sledgehammer, oyunda bulunan enerji silahlarının bir kurgu olmadığını, günümüzde bu silah modelinin çalışmalarına başlandığını belirtti. Ayrıca Exo Suit’in Advanced Warfare’da yerinin büyük olduğunu belirten stüdyo, Exo Suit’in özellikleriyle seriye yeni bir oyun anlayışı geliştirdiklerini açıkladı.

Son olarak Advanced Warfare’a eklenecek iki yeni moda parmak basan Sledgehammer, Momentum ve Uplink isimli iki yeni modun oyuncuları beklediğini belirtti. Uplink modunu oyunculara anlatan stüdyo, burada oyuncuların bir küreyi ele geçirmeleri gerektiğini, ele geçirdikleri küreyi havada asılı kalan yuvarlak bölgeye taşımaya çalışacaklarını belirtti. Exo Suit’in özellikleriyle bu modun oldukça ilgi çekeceğini dile getiren ekip, oyuncuların ellerindeki küreyi zor bir durumla karşılaştıklarında arkadaşlarına da fırlatabileceklerini açıkladı.

Ayrıca Sledgehammer, canlı yayın sırasında Call of Duty: Day 0 Edition isimli yeni bir sürüm duyurdular. Bu sürümü önceden sipariş eden oyuncular, Advanced Warfare’ı bir gün önceden oynama şansına erişecekler oynadıkları bir günlük süre boyunca iki kat fazla XP kazanacaklar.

İşte karşınızda Call of Duty: Advanced Warfare’in çoklu oyunculu modlarına dair videosu, bol keyifli seyirler diliyoruz.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir