League of Legends mobil olarak akıllı telefonlara ve tabletlere geliyor


130

Dünyanın en çok oynanan online oyunlarının ikisinden biri olan League of Legends için mükemmel bir açıklama yapıldı. Geçtiğimiz gün İtalya’da düzenlenen bir etkinlikte konuşma yapan Riot Games yöneticileri League of Legends’ın mobil sürümlerinin de gelebileceğini, şu anda ellerinde anlatılacak pek fazla proje olmasa da oyunun tabletler ve akıllı telefonlarda oynanılabilir hale getirilmesi için çok mesai harcadıklarını dile getirdi. Yapılan açıklama tabi ki tüm oyuncuları sevindirirken oyunu artık sadece evimizde değil, internete bağlantı sağlayabildiğimiz her yerde oynayabileceğiz.

Riot Games yetkilileri tarafından yapılan açıklama tam anlamıyla böyleydi : “Riot Games endüstrimizdeki mobil sürümlerinin öneminin farkında. Oyuncuların oyunu daha iyi tecrübe etmeleri bizim için hep ön planda. Şu anda elimizde çok paylaşacak projemiz olmasa da sizlere oyunun mobil sürümü üzerinde çalışıldığını ve LoL’un mutlaka tablet ve akıllı telefonlara çıkabileceği ihtimalini aklınızda bulundurmanızı istiyoruz. Bu tabii ki konsollar için de geçerli.”

Sadece uygulama geliştiricileri değil, büyük MMO oyun geliştiricileri de artık sektörün bilgisayarda mobile kaydığının farkında. Bu duruma sessiz kalmayan ilk firma Riot Games olacak gibi gözüküyor, aynı zamanda ülkemizde ilklere imza atan oyun firması da yine aynı isim olmuştu.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir