League of Legends Turnuvaları


87

League of Legends tüm dünyada işlevini sürdürüyor. 35 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan oyunda turnuvalar da sona ermiyor. Elindeki kitleye başka oyunlara kaptırmamak ve çoğaltmak için durmadan turnuvalar ve etkinlikler düzenleyen League of Legends, bu turnuvalara bir yenisini daha ekleyecek gibi gözüküyor.

İlk önce bilmeyenler için LoL’ü biraz tanıtalım. League of Legends, en fazla 5 kişilik takımdan oluşan iki grup halinde oynanılabilen bir oyundur. Defence of The Ancients yani DOTA’yla bir tutulan bir oyun olsa da, birçok değişik özelliğiyle o oyundan ayrılıyor. Tabi oynanış tarzı bakımından benzerliğini itiraf edemeyiz.

Daha önceki bir turnuvasında birinci olan takıma toplam 100 bin dolar ödül veren League of Legends, önümüzdeki günlerde Türk kullanıcılara özel bir turnuva daha planlıyor. League of Legends Türkiye Müdürü, bu turnuva hakkında bazı yorumlarda bulundu. Türkiye’deki oyuncu kitlesinin dünyanın her yerinde iyi bilindiğini ve eşsiz bir kaliteye sahip oyuncuların çok para harcadığını söyledi. Bu konunun LoL tarafından da gözden kaçmadığını belirten Çolakoğlu, Türkiye’de bir turnuva yapılacağının garantisini verdi.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir