Mad Max çıkış tarihi


81

madmax_game

Zamanın en iyi filmlerinden biri olarak gösterilen, şu an ismi pek hatırlanamayan efsane Mad Max’in oyununun çıkacağını yakın zaman içerisinde sizlere aktarmıştık. Oyundan görseller de bizlerle paylaşılırken çıkış tarihi hakkında bir bilgi verilmemişti ve sevindirici haber artık geldi. Mad Max çıkış tarihi pek de uzak değilmiş, sadece önümüzde 5 aylık bir bekleme süreci bulunuyor.

Mad Max’in ne kadar başarılı bir senaryoya sahip olduğunu biliyorsunuz. Fallout ve Wasteland gibi oyunların ilham kaynağını hatırlayanınız var mı? Dünyanın belki de en başarılı filmlerinden biri olan Mad Max, bu iki oyuna ev sahipliği yaptı. Aslında Wasteland, Mad Max 2: The Road Warrior’dan esinlenmişken; Fallout da Wasteland’den esinlenmişti. Asıl konumuzdan biraz saptık.

Christofer Sundbeng’in LinkedIn profilinde yayımlanan son detaylar ortalığı karıştırdı: açıklanmamış bir açık dünya aksiyon oyunu ve bir de sandbox oyunu, Sundbeng’in linkedin profilinde yer alıyor ve bunların tarihleri bile belli. Diğer bilgi ise bu oyunların Avalanche Studios tarafından lisanslandığı, kendisinin firmanın kurucusu olduğunu bildiğimize göre, pek de şaşılacak bir durum değil aslında. Yani elimizde iki farklı teori oluşuyor. Biri Mad Max, diğeri ise Just Cause 3. Avalanche Studios’un bu iki oyun üzerinden çalıştığını zaten biliyorduk. Bu durumda Mad Max 2014 Nisan ayında çıkış yapacak ve Just Cause 3 ise 2015’in yaz aylarında gelecek. Sevgili Sundbeng, bizlere çok güzel bilgiler vermiş oldu aslında.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir