Overwatch beğenildi


77

overwatch

Seneler boyunca Blizzard’ın bizlere kendine has olan temasından uzak bir oyun sunacağı dedikodusu geliyordu. Bu iddialar defalarca kez Blizzard tarafından yalanlanmış olsa da geride bıraktığımız dönemde o pek de beklenilmeyen oyun çıkışını gerçekleştirmişti. Blizzard denince akla karanlık ve fantastik oyunlar gelir; ancak Overwatch alışılmış Blizzard temasının dışına çıkan bir oyun. Fazlasıyla bir hamle yaptığı tartışmasız olan Blizzard yine de işleri başarıyla bitirmiş gibi gözüküyor.

Herkesten farklı bir yorum geliyor olsa da genel kanı, Overwatch ile Blizzard’ın tipik bir Team Fortress 2 kopyası oluşturduğu yönünde. Cıvıl cıvıl grafikleri, hareketli oyun yapısı ve takım tabanlı bir FPS olmasından dolayı Team Fortress 2’e benzemekten çok öte olan Overwatch, Blizzcon’da duyurulduğu anda Twitter’ı salladı. Kısa sürede Trend Topic haline gelen Overwatch başlığına ise sandığımızın aksine çoğunlukla olumlu yorumlar geldi.

Yorumlar arasında Pixar animasyon filmlerine benzediğini iddia edenlerin sayısı oldukça fazlaydı ve hareketli oyun tarzı herkes tarafından beğeni topladı. Elbette eski Blizzard hayranları tarafından fazla “çocuksu” bulanların sayısı da az değildi.

Sonuç olarak, ilk intibası başarılı olan Overwatch’ın beta sürümünde nasıl tepkiler alacağı da merak konusu.

Peki siz Blizzard’ın yeni oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz?


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir