Steam Machine için heyecanlandıran açıklama


104

valve

Kısa bir süre önce bir haftada üç yenilik birden duyurmuş olan Valve’dan duyurduğu Steam Machine hakkında açıklamalar geldi. Steam Machine’in NVIDIA ile birlikte çok birlikte iş yürüttükleri için bu cihazın NVIDIA’ya özel üretildiği düşünülürken farklı açıklamalar geldi ve Steam Machine’de farklı grafiklere de yer verileceği geçtiğimiz gün açıklandı.

Doug Lombrdi ise bu konu hakkında bir yorum yaparak Steam machine’lerin Nvidia’ya özel olmadığını yeri geldiğinde AMD ve Intel grafik kartlarını da kullanacağını belirtti.

Valve’ın makine özelliklerini belirttiği bültende sadece Nvidia’nın olmasını ise şu şekilde açıkladı:

“Geçtiğimiz hafta ilk Steam Machine prototipinin teknik özelliklerini yayınlamıştık. Her ne kadar ilk prototip dalgasında graik donanımı Nvidia kartlar arasından seçilmiş olsa da bu Steam makinelerinin Nvidia’ya özel olduğu anlamına gelmiyor.”

“2014’te etrafta AMD, Nvidia, Intel grafik donanımları ile hazırlanmış makineler görebileceksiniz. Valve bu üç firma ile de oldukça yakın çalışıyor. Onların donanımlarını SteamOS için optimize etmekle uğraşıyor ve gelecekte de bu şekilde devam edecek.”


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir