Valve, basını yasakladı


83

valve

Geçtiğimiz günlerde Valve tarafından yapılan açıklamada Steam Dev Days’in bu sene tekrar yapılacağı belirtildi. Toplam 4 gün sürecek olan konferans için her şey çok ılıman ve olumlu geçiyor diyorduk ki dün gelen açıklama her şeyi değiştirdi. Gelen bilgilere göre Seattle’da düzenlenecek olan konferans hiçbir basın mensubu alınmayacak. Bunun amacı ise konferansta yer alan kişilerin sadece geliştiriciler olması ve kolektif bilgilerin sadece belirli kişiler arasında paylaşılması.

Lakin bu etkinliğin bir farkı ise basına kapalı olması. Etkinliğe sadece endüstrini çalışanları yani geliştiriciler katılabilecek.

Diğer pek çok geliştirici etkinliğinin basına açık olmasına rağmen Valve kendi konferansının sürekli röportaj için başına üşüşen adamlardan uzak kalmasını istiyor belli ki. Ya da dünyaya neyi duyurup duyurmayacağına kendisi karar vermek istiyor.

Açıklanan bilgilerde etkinlik sırasında yuvarlak masa toplantısında, VR, kullanıcı tarafından oluşturulmuş içerik, Linux’a geliştirilen uygulamalar gibi pek çok şey tartışılacak. Öte yandan katılanlar Steam kumandası ile Steam Machine prototipini ve SteamOS’u da deneme şansını elde edecekler.

Etkinlik 12-16 Ocak tarihlerinde yapılacak. İnşallah içeriden mutlu haberler çıkar.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir