Warframe İnceleme


75

Warframe

Geçtiğimiz yakın dönem içerisinde Free to Play oyunlar arasına bir yenisi daha eklendi: Warframe. PC ve PS platformlarında oynanabilen oyun yeni nesil PS4 üzerinde de yerini alırken gayet göz dolduran bir yapıta benziyor. Uzayda geçmekte olan oyunda klasik bir hikayemiz var, uzaylılarla savaşacağız. Ancak bu oyun diğer F2P oyunlar gibi para tuzağı değil, cidden tam bir Free to Play oyun gibi duruyor.

Yeni nesil içinde çıkışını yapmış olan Warframe’in PlayStation 4 sürümünü de denemiştim. PC ile aynı kalitedeydi ve pek farklı bir tarafı yoktu. Sadece Dualshock 4 ile daha rahat oynanıyordu. Grafiksel açıdan PC ile pek bir farkını görememiştim ama yine de oynamanızı tavsiye ederim eğer iyi bir bilgisayara sahip değilseniz ve PlayStation 4’ünüz var ise.

Warframe’i sizlere en kısa şekilde şöyle açıklayabilirim: Mass Effect + Ninja Gaiden. Uzayda geçen maceramızda antik Tenno savaşçılarını kullanıyoruz. Bu karakterler oldukça rahat hareket edebiliyorlar ve silahın yanında kılıç da kullanabiliyorlar. Bu da onları birer ninja kılıyor denebilir. İşte bu yüzden bu iki oyunu bizlere anımsatıyor Warframe. Bu da güzel bir şey tabii ki. Her iki oyun da kendi alanlarında çok başarılı.

İsterseniz tek başınıza, isterseniz arkadaşlarınızla veya başka insanlar ile mücadele verdiğimiz Warframe’de maksimum keyif almak garanti demek mümkün. Oyun içerisindeki senaryolara güzel fakat biraz yetersiz tabii bu bizi oyundan soğutuyor mu, hayır. Dört kişi birlikte girip bu görevleri tamamlamaya çalışınca ortaya hem komik hem de eğlenceli sonuçlar çıkıyor. En zevkli tarafı da bu zaten.

Warframe’in arayüzü ilk başta biraz karışık gelebilir fakat oynadıkça alışıyorsunuz. Daha düzenli bir yapıda sunmuş olsalardı tabii ki daha iyi eleştiriler alırlardı fakat bu yönden biraz eksik kaldıklarını söylemek gerekiyor. Buraya alışana kadar bir süre zorluk çekiyoruz. Ciddi bir sorun değil fakat rahatsız edici.

Parayı yatır ve oyuna hakim ol türündeki Free to Play oyunlarından ayrılmış olması onu çok daha çekici kılıyor. Yani diyeceğim eğer online oyun evreninde çok vakit harcıyorsanız ve bu evreni çok seviyorsanız, Warframe’e de bir göz atın. Özellikle PlayStation 4’ü olan kullanıcılar bu tavsiyemi alsınlar ve oyunu indirmeye başlasınlar. Zaten PlayStation 4’te oynayacak adam akıllı yok şu anda, gidip vaktinizi biraz da Warframe ile geçirin.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir