Heroes of the Storm Alpha Beta İncelemesi


99

hots

İlk önce videomuzu izleyelim ardından aşağıdan anlatıma geçelim..

Daha konuşacak çok şeyimiz var o yüzden hemen oyun anlatımına geçelim.

ogretici mod

Oyuna girdiğinizde, ilk öğretici modda başlarsınız. Burada kahramanları yönlendirme,
yeteneklerini kullanma ve oyun mekaniği hakkında eğitim alırsınız.Öğretici modu bitirdiğinizde, görevleriniz açılır. Görevler daha fazla oyun tecrübesi kazanmanızı sağlar. Açılan günlük görevler ise normal görevlerden farklıdır. Her gün farklı bir günlük görev ile karşılaşırsınız.

oyun anasayfa

Evet, gelelim oyun ana sayfasına.

 Altta gördüğünüz uzun liste, sizin görev listeniz. Seviye 1 den, seviye 20’ye kadar devam eder ve her biri farklı görevlerdir. Sağ yukarıdaki ünlem işaretine tıkladığımız da mevcut görevleriniz ve günlük göreviniz gözükür. Yine aynı sırada sırasıyle, ulaştığınız seviye ve oyun menüsü ile karşılaşırsınız. Buradan öğretici moda girebilir, ayarlarınızı yapabilir, hesabınızdan çıkabilir ya da oyunu kapatabilirsiniz.

arkadaslik

Oyunda sağ altta baktığımızda arkadaş listenizi görebilir ve yeni bir arkadaş ekleyebilirsiniz. Arkadaşlarınızı hesap mail adresleriyle ya da oyun etiketleriyle bulup ekleyebiliriz. Listenin yanında parti tablosu bulunur. Bu tabloda oyun oynamak için parti oluşturup, arkadaşlarınızı ekleyebilir ya da arkadaşlarınızı partinizden atabilirsiniz ama şunu unutmadan söyleyelim partinize sadece arkadaş listenizde olan kişileri ekleyebilirsiniz.

Sol üst menüye geldiğimizde göreceğiniz şey İzleme sekmesi olacak. Alfa sürümünde henüz bu özellik aktif değil.Ancak oyun açıldığında diğer oyuncuların maçlarını ya da özellikle seçilmiş bazı maçları canlı izleyebileceksiniz. Aynı sırada sırasıyla, alışveriş ve oyuna giriş sekmeleri var. Alışverişi şimdilik es geçip, oyuna girelim.

pratik

Oyuna girmeden önce karşınıza farklı oyun şıkları çıkacak. Pratik, Botlara karşı ve oyunculara karşı. Gelin ilk önce pratik ile başlayalım. Pratik, botlarla oynanan oyun biçimdir. Oyunda siz hariç yanınıza 4 müttefik bot verilir. Rakibinizde aynı şekilde 5 bottan oluşur. Bu oyun biçimi, yeni başlayanlar için müthiş bir deneyim kazandırıyor.

karakter secim

İşte bu gördüğünüz karakter seçim menümüz. Yukarıdaki listeden ücretsiz rotasyona giren kahramanları ya da mevcut kahramanlarınızdan seçebilirsiniz. Karar veremiyorsanız en soldaki soru işaretine tıklayarak rastgele seçeneğini aktif edebilirsiniz. Sol altta seçtiğiniz kahramanın özelliklerine bakabilirsiniz. Ayrıca kahraman kostümlerinizi de değiştirebilirsiniz. Bu kostüm ve kahramanlara görevlerinizi tamamlayarak ulaşmanız mümkün. Kahramanı seçtiğinizde ve aksiyona hazır olduğunuzda hazır tuşuna tıkla basarak başlayabilirsiniz.

oyuncu vs bot

İlk pratik oyunu tamamladığınızda oyun tecrübesi kazanır ve botlara karşı oyun biçimini açabilirsiniz. Bu oyun biçimin de oyuncularla müttefik olursunuz ancak rakibiniz 5 bottan oluşur. Bu oyun biçimi tamamen oyuna girmeden önce size diğer oyuncular ile nasıl iletişim halinde olacağınızı ve takım oyununun nasıl olduğu gibi çeşitli oyun mekaniklerini öğretir ve gösterir. Eğer isterseniz direkt olarak arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Arkadaşınız yok ise merak etmeyin bu oyun biçimi otomatik olarak oyuncuları buluşturmak için tasarlanmıştır. Aksiyona hazır olduğunuzda hazır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Oyunu bitirdiğinizde karşınıza oyun sonu istatistikleri menüsü çıkacaktır. Sevdiğiniz takım arkadaşlarınızı partiye davet edebilir, arkadaşlık isteği gönderebilirsiniz.

oyuncu vs oyuncu

Pekala, seviye 3’e kadar ilerledik yani oyuncular ile oynamaya hazırız! Diğer tüm oyun biçimlerinde olduğu gibi bu oyun biçiminde de yine aynı ögeler yer alır. Kahraman seçebilir,özelliklerine göz gezdirebilir,kostüm değiştirebilir,arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Oyunları tamamladığımızda kazandığımı tecrübe altınları ile biraz alış-veriş yapalım.

alıs-veris

Alış-veriş bölümünde sol üstte, kahramanlar – kostümler ve binekler bölümleri ayrılmıştır. Sağ ve soldaki oklar ile kahramanlara bakabilir ya da aşağıdaki kutucuklara tıklayarak da listeyi gezebilirsiniz. Bu uzun listede aradığınızı bulamıyorsanız kahraman adını ya da rolünü yazarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca tüm kahramanları alfabetik olarak,çıkış tarihine göre ve ücretine göre de dizebilirsiniz. Her hafta ücretsiz kahraman rotasyonu düzenlenecektir. Bu rotasyon ile oyuncuların tüm kahramanları oynayıp deneyim kazanması hedeflenmiştir. Rostasyona giren kahramanları sol altındaki işaretlerden tanıyabilirsiniz.

kahraman menu

Kahramana tıkladığınız da, o kahramanın sayfasına ulaşırsınız. Kolayca kahramanın ününü ve adını okuyabilir, hangi oyundan geldiğini ve yeteneklerinin ne olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca kahramanın görünüşe ayrıntılı olarak bakabilirsiniz. Aslına bakarsanız burada gördüğünüz kahramanın aynısı oyunda karşınıza çıkacak. Eğer kahramanı satın almadan önce yeteneklerini denemek isterseniz sol alttaki dene tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

kahraman dene

Burası sizin kahramanınızı savaş esnasında denemeniz için oluşturulan bir oyun sistemi. Kahramanı denediğinizde ve ilgilendiğinizde tecrübe altınlarınızla ya da  gerçek para ile satın alabilirsiniz.

kostum

Görünüş sekmesine tıkladığımızda kahramanın bütün kostüm ve renklerine ulaşabilirsiniz. Yetenek ağacına aşinasınız. Bu bölüm tamamı ile gelişim sürecinde olmaktadır. Gelecekte daha büyük bir yetenek ağacı ile karşılaşabiliriz. Kahraman alışveriş listesi gibi kostüm listesi de bulunmakta. Kahraman adıyla ya da kostüm adıyla arama yapabilirsiniz. Ayrıca tüm kahramanlara ya da sadece sahip olduğunuz kahramanların kostümlere bakabilirsiniz. Kahramanlar gibi kostümlerinde aynı modellerini oyun içinde göreceksiniz.Her kostümün kendine ait renkleri de bulunmaktadır.Kostümler sadece gerçek para ile satılmaktadır.

binekler

Ve işte oyunda kullanacağınız binekler. Oyunda 5 adet binek bulunmaktadır. Ücretsiz rotasyon içerisinde maalesef bu binekler yer almıyor, oyun tecrübe altınlarıyla mı yoksa gerçek para ile mi satın alınıyor bilmiyoruz..

Kaynak: Heroes of the Storm Türkiye – Fırtına Kahramanları


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir