Kickstarter bu sefer üzdü


84

2awesome_studio

Geride bıraktığımız gün Kickstarter üzerinde hiç de görmek istemediğimiz bir olayla karşılaştık. 2awesome Studio tarafından başlatılmış olan bir oyun kampanyasında kandırılma olayı yaşandıı. Dimension Drive adında bir oyun geliştiren stüdyo, bunun için Kickstarter üzerinde 30 bin dolarlık bir kampanya başlatmıştı ve son güne gelindiğinde ancak 23 bin dolar toplanabilmişti. Uzayı konu alan ve çizgi roman tarzında grafiklere sahip olan oyun için 7 bin dolar daha olsa her şey yoluna girecekti. Ama hayallerle oynamaktan zevk alan insanlar var maalesef…

30.000 dolar taahhüt isteyen proje, son gününde 23 bin dolarda tıkanıp kalmıştı. Kickstarter kampanyasının bitmesine saatler kala bir kahraman ortaya çıktı ve projeye 7 bin dolar taahhüt verdi. Bu oyunun yapılacağı ve gereken kaynağın toplandığı anlamına geliyordu.

“Jonathan kim, Jonathan bizim kahramanımız! Seni seviyoruz ve senin şahsen tanışmak istiyoruz! TEŞEKKÜR EDERİZ”

Şu cümlelerden bile ekibin minnettarlığını ve coşkusunu anlayabiliyoruz. Bu adamlar sonunda hayallerini gerçekleştirebileceklerdi. Ama bu taahhüt, insanların hayalleriyle oynamayı seven bir troll’e aitti. Kickstarter, taahhüdün sahte olduğunu belirtip, projeyi 23 bin dolara geri çekti. Bu sırada kampanya süresi bitti ve 2Awesome stüdyo resmen ortada kaldı.

“Kickstarter az önce bizi 7 binlik taahhüdün sahte olduğu konusunda bilgilendirdi. Birisi resmen bizim hayallerimizle oynadı. Karışıklık için özür dileriz:(“

Ne yalan söyleyeyim, kampanya sayfasına girdiğimde ve o bağış başarısız yazısını gördüğümde boğazım biraz düğümlendi. Umarım 2Awsome Studio hayallerini gerçekleştirmenin başka bir yolunu bulur.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir