Rayman Legends İnceleme


81

Rayman Legends

PS4 ve Xbox One’a özel çıkmış oyunlar arasında yer alan Rayman Legends, son zamanlarda oyun forumlarında adından fazlasıyla bahsettirmeye başladı. Gayet güzel tasarıma sahip olduğu görsellerden de belli olan oyunun sisteminin de senaryosunun da en az grafikler kadar kaliteli olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Biz de bu yazımızda sizlere Rayman Legends İnceleme yazısı sunuyoruz. Eğer oyunu halen almadıysanız ancak almayı düşünüyorsanız bir ön görüş almanızda her zaman yarar var.

Hikaye boyunca her bölümde (buna özel bölümler de dahil), Teensie’leri kurtarıp onların kabusları engellemesini sağlıyoruz. Ne kadar çok Teensie kurtarırsak, o kadar çok puan alıyoruz. Puan demişken Lum’ları da unutmamak lazım. Kimi zaman bir kafeste kilitli kalan Lum’ları serbest bırakarak ekstra puan kazanabiliyoruz.

Puanlarımızı boş kazanmıyoruz tabii ki; bunlar bize dört yapraklı yonca kazandırıyor ve o yonca sayesinde bir adet kazı kazan kartı kazanıyoruz. Her karttan özel hediyeler çıkabiliyor. Özel bir kostüm, yaratık, hatta normalde hikaye boyunca karşılaşamayacağınız bir bölüm bile çıkabiliyor. Kısacası ne kadar çok Lum o kadar çok sürpriz diyebiliriz.

Rayman Legends’ın en güzel noktalarından biri de farklı karakterleri kullanabilmek ve kimi zaman Rayman’in geçemediği noktaları onlarla geçebilmek. Rayman’in en önemli yardımcısını unutmak büyük ayıp olur; Murfy. Çeşitli bulmacalarda ipucu veriyor veya gücümüzün yetmediği noktalarda bize daha uygun yollar gösterebiliyor. Hatta koca koca yaratıkları gıdıklayıp dikkatlerini dağıtabiliyor.

Rayman Legends’ta toplamda 120 bölüm var ve dip not olarak geçelim; Rayman Origins’in 40 bölümü de tekrardan düzenlenmiş bir şekilde bulunuyor.

Gönlüm isterdi ki online co-op modu da olsun, şöyle farklı bir deneyim yaşayalım ancak Rayman Legends sadece single olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca co-op olarak oynayabildiğimiz futbol maçı bölümü de var ve inanılmaz eğlenceli.

Biraz çizgi dizi, biraz da renklerin bir araya gelip harmanlanması yeterince dikkat çekici olmuş ve doğal olarak bu noktada diğer platformlara göre Rayman Legends, bir adım önde ilerliyor.

PS4’ün kontrolü sayesinde kazı kazanlarımızı direkt kamera özelliğiyle kazıyabiliyor ve dilersek oyun içindeki görüntüleri arkadaşlarımızla paylaşabiliyoruz.

Rayman Legends bir kerede biten bir platform oyunu değil. Yan görevlerin çeşitliliği de oldukça fazla. Ayrıca her görev veya oynayacağınız bölüm farklı zorluklarda olabiliyor. Sadece biraz ilerleyeyim, zıplayıp, puan kazanayım ile bitmiyor iş. Kimi zaman ciddi anlamda sinirinizi bozan bölümler olabiliyor ve saatlerinizi tek bir bölümde harcayabiliyorsunuz.

Kısacası karakter çeşitliliği, bitmek bilmeyen eğlenceli boss savaşları, renkli grafikleri ve sıkılmanızı engelleyecek bir platform türüne hazırlanın. Zamanınızı çalmaya değer olan Rayman Legends, arşivlerinizde yer almayı hak ediyor.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir