The LEGO Movie Videogame İnceleme


91

The LEGO Movie Videogame

Bu senelerde oyun arkasına oyun çıkararak dikkatleri fazlasıyla üzerine çekmeyi başarmış olan LEGO’dan yeni bir oyun daha geldi. Daha önceki oyunlarında efsanevi sinema serilerini konu alan LEGO, bu sefer kendi filmi olan The LEGO Movie için bir oyun yapmıştı: The LEGO Movie Videogame. Biz de halen bu oyunu oynamamış ve satın almayı düşünün arkadaşlarımız için The LEGO Movie Videogame adında bir inceleme yazısı paylaşıyoruz sizlerle.

The LEGO Movie Videogame’in hikayesi film ile aynı. Emmet adlı karakterin dünyasına giriyoruz ve onun sıradışı macerasına ortaklık ediyoruz. Yanlışlıkla dünyayı kurtaracak olan kişi seçilen ve buna hiç hazır olmayan Emmet’in macerasında ona yardım eden pek çok karakter var.

Batman, Wonder Woman ve Gandalf gibi tanınan karakterler ile birlikte tıpkı filmdeki gibi maceralara atılıyoruz ve kötü adamı yenerek, dünyayı eski haline getirmeye uğraşıyoruz.

The LEGO Movie Videogame’in karakter haznesi oldukça geniş. Birçok yerden getirilmiş 90 karakterin oluşturduğu bir havuz karşılıyor bizleri. LEGO oyunlarından gelen bıkkınlık ile birlikte oynamış olduğumuz yapımın içerisindeki karakterler yeterli derecede denilebilir. Farklı konseptlerden gelen karakterler oyunu zenginleştiriyor ve daha zevkli bir yapımın ortaya çıkmasını sağlıyor. Yine de bu karakterler oyunu tam olarak kurtarabilmiş değil.

Oyun içerisindeki ilerleme şekli diğer LEGO oyunları ile büyük benzerlik taşıyor. Çeşitli ufak bulmacalar çözüyoruz, biraz aksiyona giriyoruz ve büyük olaylar, ara sinematikler derken bölümü geçiyoruz. The LEGO Movie Videogame’in en zevkli bölümlerinden biri de ara sahneleri zaten. Oyundan yeterince keyif alamadığımız için ara sahneleri izleyeduruyoruz. Oynanışın ciddi anlamda yetersiz kalmış olması bizleri gerçekten üzdü.

Harry Potter ve Batman gibi LEGO oyunlarının aksine kendi öz LEGO oyunu olduğundan dolayı üzerinde daha fazla uğraşmalarını beklerdim. Karakterler ve çevre bir LEGO oyunu için oldukça yeterli iken, oynanış bakımından çok eksik kalmış durumda. Arayüzün, yaptığımız şeylerin ve görevlerin büyük benzerlik taşıması gerçekten de benim için kötü oldu. The LEGO Movie oldukça güzel bir başarı yakalmışken, oyunu aynı etkiyi yaratamamış oldu.

The LEGO Video Game’de bir ilk olarak TT Games tüm çevreyi LEGO’lardan yarattı ve bizlere iki farklı çeşit karakter sundu: Normal inşaatçılar ve usta inşaatçılar. Tıpkı bizim Emmet karakterimiz gibi normal olan inşaatçılar basit yapıları tamir edip, basit şeyler yapabiliyorlar. Usta inşaatçılar ise daha yetenekliler ve parçalardan yeni yapıtlar ortaya çıkartabiliyorlar. Hal böyle olunca usta inşaatçılar ile oynamak bize daha çok keyif veriyor.

Filmi izlemiş ve sevmiş olan oyuncuların oyunu oynamasını maalesef tavsiye edemeyeceğim.

Yine de bir LEGO oyunu olduğundan dolayı ve zevkli/neşeli bir yapısı olduğundan dolayı oynamak isteyenleri de alıkoymak istemem. Oynanış bakımından eksik kalmış olduğu için ve sürekli tekrar edilen bir yapıyı sunduğundan olmamış olduğunu düşünüyorum. Yine de dediğim gibi son karar sizde.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir