PS4, yok satıyor


74

PS4

Xbox One’dan sonra satışa sunulmasına rağmen ondan daha çok satış yapacağına kesin gözle baktığımız PlayStation 4 beklentilerimizi boşa çıkarmadı. Gelen bilgilere göre GameStop, elinde bulunan tüm PlaySatation 4’lerin satımını gerçekleştirdi, aynı zamanda milyonlarca müşteri daha yeni oyun konsollarının satışa sunulmasını bekleniyor. Henüz Avrupa’da ve ülkemizde satışa sunulmayan konsolun sadece Amerika’da bu kadar fazla ilgi görmesi cidden beklenmiyordu. Hem Sony hem de oyuncular için sevindirici olsa gerek, zira satışlar iyi derecede olmasaydı Sony, PlayStation 5’i üretmeyecekti.

Amerika’da oyun denilince akla gelen ilk isim GameStop, neredeyse bütün PlayStation 4 rezervelerini elden çıkarttı, hatta Sony’nin destek için yolladıklarını da. Ünlü perakende zinciri başkanı Tony Bartel, şirketin 2.3 milyon müşterisinin daha yeni rezervler geldiğinde “haber edilecekler” listesinde olduğunu söylerken. PlayStation 4’e olan ilginin aylarca böyle devam edeceğini beklediklerini belirtti.

Bartel aynı zamanda tam bir sayı veremeyeceklerini fakat daha önce hiç bir konsolun böyle satmadığını söyleyebileceğini ekledi.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir