Samsung ve Oculus Rift’ten Samsung Gear VR


99

Samsung Gear VR

Uzun süredir beraber işler yapmakta olan Samsung ve Oculus Rift’ten yeni bir teknolojik ürünün daha haberi geldi. Sadece Kuzey Amerika’da satışa sunulacak olan Gear VR adındaki yeni nesil ürün, Galaxy Note 4’le entegre olarak alışacak. Bunla birlikte kullanıcılar cihazı bilgisayara bağlamak zorunda kalmayacak. Akıllı telefonun ekranının taktığınız gözlüğe yansıyacak olması da en dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.

An itibariyle canlı yayını gerçekleşen IFA 2014’te, Oculus Rift’ten tanıdığımız John Carmack sahneye çıktı ve Galaxy Note 4 ile entegre edilebilecek Gear VR’ı tanıttı. Akıllı telefona takılacak Gear VR, Galaxy Note 4’te bulunan akselerometre ve jirometre segmentleri ile sizin kafa hareketlerinizi algılayabilecek.

Ayrıca Gear VR, çalışabilmek için herhangi bir PC’ye bağlanmak zorunda olmayacak yani an itibariyle duyurulan arttırılmış gerçeklik teknolojisi, sadece Galaxy Note 4 ile çalışabilecek. Dahası, Gear VR’yi Galaxy Note 4’e taktığınızda, akıllı telefonun ekranı taktığınız gözlüğe yansıyacak ve işlerinizi, Gear VR’ın ekranıyla halledebileceksiniz. Son olarak Gear VR’nin, kullanıcılara belirli bir alan derinliği sunup sunmayacağı ise henüz belli değil.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir