Xbox One, 720p’ye mahkum gibi


86

xbox_one

Yeni nesil konsollar geride bıraktığımız senenin son aylarında satışa sunulmuşlardı. Xbox One ve PS4’ün arasındaki en büyük rekabet fiyatları üzerinden devam edecek gibi gözüküyordu ancak hiç de umulduğu gibi olmadı. Oyuncular parayı dert etmeksizin ikisini de alıp stokları tüketirken Xbox One’ın yine bir adım geride kaldığını biliyoruz. Bunun en büyük nedeni ise Xbox One’ın en fazla 720p, PS4’ün ise 1080p görüntü kalitesinde oyun oynatması.

İki konsolun da çıkış kadrosunda bulunan Assassin’s Creed IV, Battlefield 4, Call of Duty: Ghosts gibi oyunların yanı sıra Destiny gibi merakla beklenen gelecek yapımların PS4’te 1080p çalışırken Xbox One’da 720p çalışmasıyla tetiklenen skandaldan bahsediyoruz. Bugün 2014’ün en merakla beklenen oyunlarından ikisi için de bu yönde dedikodular ortaya çıkınca, mevzu tekrar alevlendi.

Oyunlardan bir tanesi Thief. Eidos Montreal yapımı oyun, içeriden verdiği bilgilerle tanınan Thuway’e göre XB1’da 720p çözünürlükte çalışacak. Thuway PS4 çözünürlüğüne dair bir şey ise paylaşmadı. Thuway’in patlattığı diğer bomba ise daha gizemli. “Resolution-gate* yakınlarınızda bir Ubisoft oyununa gelecek. Sadece bu kadarını söyleyebilirim” diyerek, hepsi 2014’te merakla beklenen The Division, The Crew ve Watch Dogs oyunlarını zan altında bıraktı.

Bizim tahminimiz muhtemelen bu oyunun Watch Dogs olduğu yönünde, ama işin aslını zaman gösterecek. Bu sırada mevzu nereye varacak, onu da ilgiyle takip ediyoruz. Bakalım XB1 toparlayabilecek mi?


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir