Xbox One hayal kırıklığı yarattı


95

xbox_one

Geride bıraktığımız senenin sonbahar aylarında satışa sunulmuş olan Xbox One’ın bu vakte dek yapmış olduğu satışlara dair elimize yeni bilgiler ulaştı. Ülkemizde PlayStation kullanıcılarının Xbox kullanıcılarından katlarca daha fazla olduğunu tahmin edebiliriz, ancak aradaki farkın bu kadar “uçurum” derecesinde olduğunu bilmiyorduk. Teknosa ile satışa sunulan Xbox One, beklentilerin çok ama çok altında satış sağlayabildi.

Bu süreçte Türkiye genelinde son kullanıcılara sadece 6 adet sattığını üzülerek öğrendik. Teknosa’nın Türkiye genelinde 300’ün üzerinde mağazaya sahip olduğunu düşünürsek, Microsoft’un büyük bir hüsrana uğramış olduğunu düşünebiliriz. Gönül isterdi ki Microsoft Türkiye, konsolun pazarlamasını doğru yapabilsin, servislerini getirip, fiyat avantajı sağlayabilsin. Sanırız rakip konsolun liderliği karşısında bir şey yapamayacaklarını kabul etmişler olmalılar ki böylesine değerli bir ürünün tanıtımı konusunda da etkin bir adım atmadılar. Xbox One, biz oyunseverler için oldukça önemli bir konsol. Önümüzdeki günlerde bu konuda başka araştırmalarımız da olacak. Umuyoruz başarılı satış rakamlarını da göreceğiz.

Bu haberi hazırlarken, Microsoft yöneticilerine de konuyu sorduk. “Rakam ya da oran paylaşamayacaklarını, ancak şu an için satışların, beklentilerinin üstünde olduğu” şeklinde bir yanıt aldık. Bu haberi resmi olmayan veriler ile hazırladık. Microsoft tarafından bir bilgi gelirse sizler ile onu da paylaşacağız.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir